18
Joi, Apr

Corona Wolves Brașov nu a avut niciun fel de probleme nici în meciul al doilea cu Steaua București. Trupa lui Lacroix a câștigat clar cu scorul de 9-4 (0-1, 5-1, 4-2).

Brașovenii au intrat pe gheață relaxați și după 20 de minute de joc, tabela arăta scorul de 1-0 pentru bucureșteni după reușita lui Timaru din minutul 17.  În partea secundă „lupii” au rezolvat jocul punctând de cinci ori și încasând un singur gol. În ultima treime McDonald și compania au mai înscris de patru ori și au închis tablea la scorul de 9-4. Pentru trupa de sub Tâmpa au înscris McDonald și Klempa câte două goluri, Trancă, Mihaly, Fodor, Csaba Naghy și Roberto Gliga câte un gol fiecare. Pentru Steaua au marcat Mărcuș de trei ori și Timaru. Pentru Corona urmează jocul cu Sport Club Miercurea Ciuc ce va conta atât pentru întrecerea internă cât și pentru Liga Mol. Partida se va desfășura vineri la Brașov cu începre de la ora 19.30.