19
Vin, Apr

Corona Wolves Brașov a reușit o nouă victorie în Liga Mol. „Lupii”, conduși de pe bancă de canadianul Martin Lacroix, au învins după prelungiri formația Ferncvaros Budapesta cu scorul de 4-3 (1-1, 1-0, 1-2, 1-0). Acesta a fost al doilea succes al trupei de sub Tâmpa în Liga Mol, după victoria din meciul de debut de la Belgrad.

Luni seară la Budapesta maghiariiau început în forță și la jumătatea primei reprize au deschis scorul prin Sumi. „Lupii” nu au acuzat șocul au revenit în meci și au restabilit egalitatea înainte de pauză prin Thomas Klempa. În partea secundă Roberto Gliga a marcat pentru Corona Wolves Brașov, iar în debutul reprizei a treia Zsolt Molnar a dus scorul la 3-1. Maghiarii și-au revenit și au reușit să egalze până la final prin reușitele semnate de Szappanos și Tendler. În prelungiri, Ian McDonald a înscris pentru Corona și „lupii” au mai câștigat două puncte în clasament. Astăzi Mihaly și compania vor evolua în deplasare contra celor de la Ujpest. Cu cinci puncte strânse după două etape, Corona Wolves Brașov se află pe poziția a treia a clasamentului Ligii Mol.