29
Vin, Mar

sursa foto: digisport.ro

S-a încheiat partida dintre Ferencvaros Budapesta și CSM București.

Victorie categorică, în urmă cu scurt timp, a echipei de handbal CSM Bucureşti, după o evoluţie excelentă contra lui Ferencvaros. Victoria a propulsat-o pe campioana României pe primul loc în grupă şi virtual calificată în faza a doua a grupelor.

Minutul 55, Ferencvaros Budapesta – CSM București 25 - 30

Minutul 54, Ferencvaros Budapesta – CSM București 24 - 30. Antrenorul bucureștencelor cere TIME OUT.

Minutul 53, Ferencvaros Budapesta – CSM București 23 - 30

Minutul 52, Ferencvaros Budapesta – CSM București 22 - 29, iar antrenorul maghiarelor cere încă o dată TIME OUT.

Minutul 47, Ferencvaros Budapesta – CSM București 19 - 24

Minutul 45, Ferencvaros Budapesta – CSM București 18 - 24, iar antrenorul maghiarelor cere TIME OUT.

Minutul 45, Ferencvaros Budapesta – CSM București 18 - 23

Minutul 43, Ferencvaros Budapesta – CSM București 17 - 23

Minutul 42, Ferencvaros Budapesta – CSM București 17 - 22

Minutul 41, Ferencvaros Budapesta – CSM București 16 - 22

Minutul 40, Ferencvaros Budapesta – CSM București 16 - 21

Minutul 38, Ferencvaros Budapesta – CSM București 15 - 20

Minutul 37, Ferencvaros Budapesta – CSM București 14 - 19, cu un nou gol al CRistinei Neagu

Minutul 35, Ferencvaros Budapesta – CSM București 14 - 18

Minutul 34, Ferencvaros Budapesta – CSM București 13 - 18, cu bucureștencele în inferioritate numerică.

Minutul 33, Ferencvaros Budapesta – CSM București 12 - 18

Minutul 32, Ferencvaros Budapesta – CSM București 11 - 18

REPRIZA SECUNDĂ

Minutul 30, Ferencvaros Budapesta – CSM București 10 - 17, de la 5 - 1, în minutul 5 al jocului. Cristina Neagu are 7 reușite.

Minutul 28, Ferencvaros Budapesta – CSM București 10 - 16, Cristina Neagu înscrie din nou. Are 100% reușite: 4 goluri din acțiuni și două puncte din lovituri de la 7 metri.

Minutul 25, Ferencvaros Budapesta – CSM București 10 - 15

Minutul 24, Ferencvaros Budapesta – CSM București 10 - 14

Minutul 23, eliminare la CSM București. Maghiarele ratează atacul.

Minutul 21, Ferencvaros Budapesta – CSM București 9 - 13

Minutul 18, Ferencvaros Budapesta – CSM București 9 - 12

Minutul 18, Ferencvaros Budapesta – CSM București 8 - 11

Minutul 18, Ferencvaros Budapesta – CSM București 8 - 10, cu două eliminări în tabăra bucureștencelor.

Minutul 17, Ferencvaros Budapesta – CSM București 7 - 10, gol marcat de Cristina Neagu care are 4 reușite din 4 lovituri la poartă.

Minutul 16, Ferencvaros Budapesta – CSM București 7 - 9

Minutul 15, Ferencvaros Budapesta – CSM București 7 - 8

Minutul 13, Ferencvaros Budapesta – CSM București 6 - 7, după ce, în debutul meciului, bucureștencele au fost conduse la o diferență de 5 goluri.

Minutul 11, Ferencvaros Budapesta – CSM București 5 - 5

Minutul 7, Ferencvaros Budapesta – CSM București 5 - 3

ȘTIRE INIȚIALĂ

Meciul Ferencvaros Budapesta – CSM București se joacă  la această oră, în cadrul rundei a cincea din grupa D a Champions League. Partida este transmisă în direct de DIGISPORT 1.

Dacă vor pierde, handbalistele de la CSM Bucureşti vor fi nevoite să joace meci decisiv în ultima etapă, cu Bietigheim, pe teren propriu.

„Meciul e cu adevărat foarte important pentru noi, mai mult decât pentru Ferencvaros. Pentru noi e o finală, deoarece vrem să mergem la Budapesta încă o dată, nu doar acum”, a spus antrenorul Dragan Djukic.

În tur, CSM Bucureşti a învins-o pe Ferencvaros, scor 36-31.