19
Vin, Apr

sursa foto Facebook Corona Wolves

Corona Brașov se întoarce cu un punct din prima deplasare a sezonului în Liga Erste de la Miercurea Ciuc. Meciul a contat și pentru Campionatul Național.

Gazdele au deschis scorul repede în minutul 2’42”, dar Corona a reușit egalarea în minutul 9’52”, în inferioritate, printr-un șut puternic al lui Pavlo Borysenk. Acesta a fost si scorul primei reprize 1-1.

Repriza secunda a fost una mult mai spectaculoasa, dupa ce HC Miercurea-Ciuc s-a desprins la 3-1, însă "lupii" au reușit egalarea, 3-3.

Cum în ultima repriză nici una dintre echipe nu a reușit să marcheze, s-a intrat în repriza de prelungiri de câte 5 minute, dar nici în acestea tabele nu a mai fost modificată.

În cele din urmă echipa gazdă a reușit să își adjudece două din cele trei puncte la shoot-out.

Cele două echipe se vor întâlni, tot la Miercurea Ciuc, marți 17 septembrie într-un meci care va conta doar pentru campionatul național României, spune wolves.ro