29
Vin, Mar

Echipa de handbal masculin a Centrului Național Olimpic de Tineret Brașov a câștigat fără probleme jocul disputat pe propriul teren împotriva formației Avram Iancu Arad. Trupa condusă de Florin Paraschiv, Bogdan Voica și Alina Teslărașu s-a impus cu scorul de 35-22 (13-6).

Brașovenii au început ezitant și în minutul șapte tabela arăta scorul de 3-0 pentru oaspeți. Din fericire puștii de la CNOT și-au revenit rapid și până la pauză au întors rezultatul. Răzvan Apostu a prins aproape tot în poartă, Iar Roșca, Diaconu și Ciutacu au marcat la foc automat. S-a terminat 35-22 pentru CNOT Brașov care a reușit astfel a doua victoire din acest sezon. Pnetru trupa de sub Tâmpa au marcat: Roșca 8 goluri, Ciutacu și Diaconu câte 6, Cuciureanu și Lazăr câte 4, Bondor și Ferencz câte 3 și Matei un gol. În etapa următoare, echipa de sub Tâmpa va evolua în deplasareîn compania formației HC Sibiu.