29
Vin, Mar

Stegarii au dat 13 goluri în primul meci disputat în 2017. FC Brașov a învins cu scorul e 13-0 (7-0) formația CS Vulcan, lidera ligii a cincea din județul Brașov.  Acesta a fost primul joc din 2017 pentru trupa condusă de Cornel Țălnar, care vine după o săptămână de antrenamente fizice.

Pentru galben-negrii au marcat Istrati și Tripșa câte trei goluri, Iulian Popa două goluri și Băjan, Răchișan, Manole, Grigorie și Stan câte o reușită fiecare. Pentru FC Brașov în prima repriză au evoluat: Căucă - Băjan, Poverlovici, Șerban, Stan - Manole, I. Popa, P. Iacob (Tripșa 35’), Goge - Grigorie – Istrati. }n partea secundă, Cornel Țălnar a trimis în teren următoarea formulă de echipă: Ignat - Cristil, Ciobanu, Poverlovici, Stan - Vagner, I. Popa (Manole 65’), Tripșa, Răchișan - Grigorie (Băjan 72’) -  Istrati. În jocul de la Vulcan, Cornel Țălnar i-a menajat pe Vlad Munteanu, Florin Iacob și Sabrin Sburlea, care au acuzat accidentări ușoare. Paul Iacob a suferit o întindere și a fost schimbat înainte de pauză.