01
Mie, Mai

sursa foto: brasovtv.com

FCSB a câștigat, în urmă cu scurt timp, manșa tur pentru calificarea în grupele Europa League contra formației Rudar Velenje, scor 0 – 2. Man şi Teixeira au marcat, iar Tănase a fost responsabilul cu ratările.

Începutul de meci din Slovenia, evident mai bun al roş-albaştrilor, s-a concretizat rapid şi pe tabelă. Dennis Man a marcat, în minutul 4, cu o lovitură de cap, după centrarea perfectă a lui Junior Morais.

În minutul 74, Teixeira a marcat după o centrare foarte bună a lui Romario Benzar.

Viitorul și Vitesse au terminat la egalitate, scor 2 - 2, întâlnirea programată astăzi, tot în Europa League.