Brașov TV vă prezintă programul complet din acest weekend al Festivalului Clătitelor de la Prejmer.
| ||
Ora | Artist/interpretare | Observații |
13.00– 16.00 | 1. Scenetă “ Cei 12 musafiri” – prezentare lunile anului – spectacol susținut în limba germană; 2. Corul de copii - scurt program având ca tematici: Arcalui Noe. Spectacolul în limba germană; 3. Cvartetul bărbătesc de la Prejmer - 3 piese specifice carnavalului; 4. Voie bună și jocuri de societate, ștafete, etc; 5. Prezentarea portului săsesc. 6. Demonstrație sportivă - copiii Clubului Sportiv Shin-Jitsu Prejmer, coordonare sensei Mărășescu Răzvan Ciprian. | 1-5 sunt programe artistice susținute de copii coordonați de doamnele: Heidrun Junesch, Silvia Zeimes, Ursula și Kurt Philippi |
|
|
|
DUMINICĂ 26 FEBRUARIE 2017
| ||
Ora | Artist/interpretare | Observații |
11.00 – 13.00 | Carnavalul copiilor – concursuri, muzică și personaje de poveste în atmosfera întreținută de animatorii profesioniști ai clubului OAKI. | Animator: OAKI |
Sala Cetate Prejmer
Scena din Prejmer
SÂMBĂTĂ 25 FEBRUARIE 2017
| ||
Ora | Artist/interpretare | Observații |
10.00 – 11.00 | Muzicăspecifică, pregătireambianță |
|
11.00 – 15.30 | Program artistic suținut de: 1. Școala Gimnazială din Prejmer 2. Școala Gimnazială din Lunca Calnicului 3. Colegiul pentru Agricultură și Industrie Alimentară Țara Bârsei 4. Centrul de zi pentru copii, Prejmer | muzică, dans, scenete de teatru |
15.30 – 16.00 | Ansamblulfolcloric ”IzvoarelePrejmerului” |
|
16.00– 17.00 | 1. Trio KMP GIRLS:CătălinaNeacșu, Sandra Stănilă, Alexandra Băncilă 2. Recital CătălinaNeacșu 3. Recital Sandra Stănilă 4. Recital Alexandra Băncilă 5. Recital Maria Stroe 6. TrioKMP GIRLS | Caravanava pleca din fața Primăriei Prejmer |
17.00 – 18.00 | Spectacolmuzical cu laureațiaiFestivalului Vatra Satului 1. Lidia Iuga 2. Mălina Boriceanu 3. Alin Man 4. Andra Mitroiu 5. Iulia Lupșa |
|
Scena din Prejmer
DUMINICĂ 26 FEBRUARIE 2017
| ||
Ora | Artist/interpretare | Observații |
10.00 – 10.30 | Muzică specifică, pregătire ambianță |
|
10.30 – 11.00 | Concert de fanfară - Burzenländer Blaskapelle - Brașov |
|
11.00– 11.30 | Plecarea Caravanei clătitelor pe străzile Comunei Prejmer, având în deschidere fanfara Burzenländer Blaskapelle - Brașov | Caravanava pleca din fața Primăriei Prejmer |
11.30 – 11.45 | Mini recital Adina Dăscălescu |
|
12.00 - … | Expoziția de clătite (în aer liber) | Lângă scenă |
11.45 – 12.15 | Reprezentație de muzică și dans Andy-C |
|
12.15 – 12.30 | Mini recital muzical Diana Mogoș |
|
12.30 – 13.00 | Recital de muzicăAnca Pârlea& Band |
|
13.00 – 15.00 | Concert Burzenland Party Band & Claudia Mirițescu Reprezentație susținută de Ansamblul de dansgerman “Korona” - Brașov Reprezentație susținută de Ansamblul de dansgerman “ZeidnerTanzgruppe”–Codlea Reprezentație susținută de ansamblul folcloric”Corona Bodului”- Bod |
|
15.00 – 16.00 | Concert Alexandra Ungureanu& live DJ |
|
16.00 – 17.00 | Concert Direcția 5 |
|
18.00 | Foc de artificii |
|
România are nevoie de ONG-uri și presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul!
Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: