03
Vin, Dec

Eveniment

Brașov TV vă prezintă programul complet din acest weekend al Festivalului Clătitelor de la Prejmer.

SÂMBĂTĂ 25 FEBRUARIE 2017

 

Ora

Artist/interpretare

Observații

13.00– 16.00

1. Scenetă “ Cei 12 musafiri” – prezentare lunile anului – spectacol susținut în limba germană;

2. Corul de copii - scurt program având ca tematici: Arcalui Noe. Spectacolul în limba germană;

3. Cvartetul bărbătesc de la Prejmer - 3 piese specifice carnavalului;

4. Voie bună și jocuri de societate, ștafete, etc;

5. Prezentarea portului săsesc.

6. Demonstrație sportivă - copiii Clubului Sportiv Shin-Jitsu Prejmer, coordonare sensei Mărășescu Răzvan Ciprian.

1-5 sunt programe artistice susținute de copii coordonați de doamnele: Heidrun Junesch, Silvia Zeimes, Ursula și Kurt Philippi

 

 

 

 

DUMINICĂ 26 FEBRUARIE 2017

 

Ora

Artist/interpretare

Observații

11.00 – 13.00

Carnavalul copiilor – concursuri, muzică și personaje de poveste în atmosfera întreținută de animatorii profesioniști ai clubului OAKI.

Animator: OAKI


Sala Cetate Prejmer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scena din Prejmer

SÂMBĂTĂ 25 FEBRUARIE 2017

 

Ora

Artist/interpretare

Observații

10.00 – 11.00

Muzicăspecifică, pregătireambianță

 

11.00 – 15.30

Program artistic suținut de:

1. Școala Gimnazială din Prejmer

2. Școala Gimnazială din Lunca Calnicului

3. Colegiul pentru Agricultură și Industrie Alimentară Țara Bârsei

4. Centrul de zi pentru copii, Prejmer

muzică, dans, scenete de teatru

15.30 – 16.00

Ansamblulfolcloric ”IzvoarelePrejmerului”

 

16.00– 17.00

1. Trio KMP GIRLS:CătălinaNeacșu, Sandra Stănilă, Alexandra Băncilă

2. Recital CătălinaNeacșu

3. Recital Sandra Stănilă

4. Recital Alexandra Băncilă

5. Recital Maria Stroe

6. TrioKMP GIRLS

Caravanava pleca din fața Primăriei Prejmer

17.00 – 18.00

Spectacolmuzical cu laureațiaiFestivalului Vatra Satului

1. Lidia Iuga

2. Mălina Boriceanu

3. Alin Man

4. Andra Mitroiu

5. Iulia Lupșa

 

 

 

 

 

 

Scena din Prejmer

DUMINICĂ 26 FEBRUARIE 2017

 

Ora

Artist/interpretare

Observații

10.00 – 10.30

Muzică specifică, pregătire ambianță

 

10.30 – 11.00

Concert de fanfară  - Burzenländer Blaskapelle​ - Brașov

 

11.00– 11.30

Plecarea Caravanei clătitelor pe străzile Comunei Prejmer, având în deschidere fanfara Burzenländer Blaskapelle​ - Brașov

Caravanava pleca din fața Primăriei Prejmer

11.30 – 11.45

Mini recital Adina Dăscălescu

 

12.00 -  …

Expoziția de clătite (în aer liber)

Lângă scenă

11.45 – 12.15

Reprezentație de muzică și dans Andy-C

 

12.15 – 12.30

Mini recital muzical Diana Mogoș

 

12.30 – 13.00

Recital de muzicăAnca Pârlea& Band

 

13.00 – 15.00

Concert Burzenland Party Band & Claudia Mirițescu

Reprezentație susținută de Ansamblul de dansgerman “Korona” - Brașov

Reprezentație susținută de Ansamblul de dansgerman “ZeidnerTanzgruppe”–Codlea

Reprezentație susținută de ansamblul folcloric”Corona Bodului”- Bod

 

15.00 – 16.00

Concert Alexandra Ungureanu& live DJ

 

16.00 – 17.00

Concert Direcția 5

 

18.00

Foc de artificii

 

 


România are nevoie de ONG-uri și presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul!
Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: