16
Joi, Mai

sursa foto: onlinesport.ro

Simona, în careul de ași al Californiei! „Am refuzat să pierd”, a declarat, la finalul partidei din „sferturi” contra croatei Petra Martic, numărul 1 WTA.

Break Simona!!! Halep servește pentru victorie! VICTORIEEEE!!! Simona a câștigat setul decisiv, după o revenire spectaculoasă, cu scorul de 6 - 3.

Simona trece cu bine peste game-ul 7! Halep conduce cu 4 - 3. Servește croata.

Break Simona!!! Este 3 - 3, iar Halep servește pentru a trece la conducere.

Simona reduce din diferență. Halep - Martic, scor 2 - 3.

Game reușit de Martic. Croata conduce cu 3 - 1. Servește Simona.

Martic face break și conduce cu 2 - 1. Croata urmează la serviciu, iar Simona apelează din nou la Darren Cahill.

Croata își face serviciul, după 3 mingi de break ale Simonei, și egalează la 1. Servește Halep.

A început setul decisiv. Simona conduce cu 1 - 0. Servește croata.

Tie-break: Halep - Matic 5 - 7. Croata câștigă setul al doilea. Avem set decisiv, iar Simona apelează la Darren Cahill.

Simona, game la 0. Avem tie-break!

Martic își face serviciul și conduce cu 6 - 5. Simona servește pentru tie-break.

Simona egalează la 5! Croata servește.

Break Simona!!! Halep servește pentru a egala la 5.

Simona reduce din diferență. Croata conduce cu 5 - 3 și servește pentru set.

Martic își face serviciul și conduce, în setul al doilea, cu 5 - 2.

Game alb, reușit de Simona. Croata conduce cu 4 - 2 și urmează la serviciu.

Martic își face serviciul și conduce cu 4 - 1.

Simona reduce din diferență. Martic conduce cu 3 - 1.

Martic își face serviciul și conduce cu 3 - 0. Simona nu apelează, deocamdată, la Darren Cahill. Servește Halep.

Jucătoarea din Croația face break și conduce cu 2 - 0.

Halep - Martic, scor 0 - 1 în cel de-al doilea set. Simona urmează la serviciu.

A început setul al doilea al disputei dintre Simona Halep și Petra Martic. Servește croata.

Primul set al partidei dintre Simona Halep și Petra Martic s-a încheiat.

Simona a câștigat prima rundă cu 6 - 4.

Simona Halep conduce cu 5 la 4. Românca servește pentru câștigarea primului set.

ȘTIRE INIȚIALĂ

Halep este la un singur pas de careul de aşi al competiţiei de tenis de la Indian Wells, câştigată în 2015.

Simona Halep o întâlnește, la această oră, în „sferturi”, pe Petra Martic, sportivă clasată pe locul 51 WTA.

Odată cu eliminarea Carolinei Wozniacki, numărul doi mondial, din turneul californian, Simona Halep nu doar că îşi va consolida primul loc în ierarhia WTA. Sportiva noastră este, în acest moment, marea favorită a întrecerii de la Indian Wells.