19
Dum, Mai

Aseară s-au disputat jocurile din etapa a doua a grupelor A, B, C și D din Champions League. În cel mai așteptat meci al serii, PSG a trecut fără probleme de Bayern Munchen cu scorul de 3-0 prin reușitele semnate de Dani Alves, Cavani și Neymar.

Chelsea a dat lovitura pe terenul celor de la Atletico Madrid în minutele de prelungire și s-a impus cu 2-1. Griezmann a deschis scorul în minutul 40, Morata a egalat în minutul 60, iar în al patrulea minut al prelungirilor, Batshuayi a marcat golul de trei puncte. Juventus, Barcelona, United și AS Roma au câștigat meciurile în care porneau ca favorite. Iată rezultatele complete înregistrate aseară în Champions League:

GRUPA A
TSKA Moscova - Manchester United 1-4; FC Basel - Benfica 5-0

GRUPA B
Anderlecht - Celtic 0-3 (Chipciu a fost titular la Anderlecht, iar Stanciu a intrat pe teren în minutul 57); PSG - Bayern Munchen 3-0